TX3B226M016C1900
DigiKey Part Number
718-TX3B226M016C1900TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-TX3B226M016C1900CT-ND - Cut Tape (CT)
718-TX3B226M016C1900DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX3B226M016C1900
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1411 (3528 Metric) 1.9Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V