GA0402H122JXBAC31G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
1200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
GA0402H122JXBAC31G
DigiKey Part Number
GA0402H122JXBAC31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0402H122JXBAC31G
Description
CAP CER 1200PF 100V X8R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA0402H122JXBAC31G Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)