VJ0603A101JLAAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0603A101JLAAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0603A101JLAAJ32CT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0603A101JLAAJ32DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A101JLAAJ32
Description
CAP CER 100 PF 50V NP0(C0G) 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ0603A101JLAAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)