VJ0603A102FXXCW1BC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 3,550
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
Similar
KEMET
Similar
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
1000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)