VJ0805A331JXRAT5Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ0805A331JXRAT5Z |
Description | CAP CER 330PF 1.5KV NP0 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 pF ±5% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ0805A331JXRAT5Z Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |