VJ1111D120JXRAJ
DigiKey Part Number
720-VJ1111D120JXRAJTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1111D120JXRAJCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1111D120JXRAJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1111D120JXRAJ
Description
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 pF ±5% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1111D120JXRAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)