VJ1206A101JXGAT5Z
DigiKey Part Number
720-1011-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1011-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1011-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A101JXGAT5Z
Description
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1206A101JXGAT5Z Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)