VJ1206Y223KBEAT4X
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y223KBEAT4XTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206Y223KBEAT4XCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206Y223KBEAT4XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y223KBEAT4X
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y223KBEAT4X Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode, Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)