VJ1210A102JXRAT5Z
DigiKey Part Number
720-VJ1210A102JXRAT5ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1210A102JXRAT5ZCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1210A102JXRAT5ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210A102JXRAT5Z
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1210A102JXRAT5Z Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)