VJ1210A471JXGAT5Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ1210A471JXGAT5Z |
Description | CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ1210A471JXGAT5Z Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.067" (1.70mm) |