VJ1210Y104JXCAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 319
Datasheet
0.1 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y104JXCAT
DigiKey Part Number
720-2060-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y104JXCAT
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1210Y104JXCAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)