VJ1210Y223KXGAT5Z
DigiKey Part Number
720-1053-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1053-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1053-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y223KXGAT5Z
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1210
Detailed Description
0.022 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1210Y223KXGAT5Z Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)