VJ2008A101JXUSTX1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ2008A101JXUSTX1 |
Description | CAP CER 100PF 250VAC NP0 2008 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2008 (5020 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ2008A101JXUSTX1 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 2008 (5020 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.086" (2.18mm) |