VJ2220A472KBEAT4X
DigiKey Part Number
720-1096-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1096-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1096-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2220A472KBEAT4X
Description
CAP CER 4700PF 500V C0G/NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
VJ2220A472KBEAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)