AC03000903300JBM00
DigiKey Part Number
749-AC03000903300JBM00TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-AC03000903300JBM00CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03000903300JBM00
Description
RES 330 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Series
Temperature Coefficient
-10/ -80ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)