41-NKG120-CGO
DigiKey Part Number
41-NKG120-CGO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
41-NKG120-CGO
Description
LED PNL IND GRN CLEAR 7.11MM PC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Clear 15° 120V 3.5mA PC Pin
Category
Voltage
120V
Manufacturer
Visual Communications Company - VCC
Current
3.5mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.25" (6.35mm)
Part Status
Active
Lens Size
7.11mm Dia