Y14860R00075F9R
DigiKey Part Number
804-Y14860R00075F9RTR-ND - Tape & Reel (TR)
804-Y14860R00075F9RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y14860R00075F9R
Description
CSM5930A 0R00075 1.0% S T 130800
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.75 mOhms ±1% 10W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense, Non-Inductive Metal Element
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Nonstandard
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.591" L x 0.299" W (15.00mm x 7.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.040" (1.01mm)