Y4078110R000F0L
DigiKey Part Number
804-Y4078110R000F0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4078110R000F0L
Description
VHP101 110R00 1.0%
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 Ohms ±1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Category
Composition
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.550" (13.97mm)