74271221S
DigiKey Part Number
732-3621-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74271221S
Description
FERRITE CORE 270 OHM HINGED
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hinged (Snap On), Key Required Free Hanging Ferrite Core 270Ohm @ 100MHz ID 0.413" Dia (10.50mm) OD 1.323" W x 1.161" H (33.60mm x 29.50mm) Length 1.661" (42.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
74271221S Models
Category
Impedance @ Frequency
270Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Würth Elektronik
Material
4W620
Series
Inner Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
1.323" W x 1.161" H (33.60mm x 29.50mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
1.661" (42.20mm)
Design
Hinged (Snap On), Key Required
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 201
Check for Additional Incoming Stock
Tray
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
FERRITE CORE 270 OHM HINGED