784383560056HT
DigiKey Part Number
732-784383560056HTTR-ND - Tape & Reel (TR)
732-784383560056HTCT-ND - Cut Tape (CT)
732-784383560056HTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
784383560056HT
Description
FIXED IND 560NH 8.2A 8.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 nH Shielded Inductor 8.2 A 8.6mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
784383560056HT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
8.6mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
72MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Current - Saturation (Isat)
9.55A
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)