SMAJ15CA
DigiKey Part Number
732-SMAJ15CATR-ND - Tape & Reel (TR)
732-SMAJ15CACT-ND - Cut Tape (CT)
732-SMAJ15CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 16.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.4A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
17.6V