RFBPF1608060AAT
DigiKey Part Number
1292-1662-2-ND - Tape & Reel (TR)
1292-1662-1-ND - Cut Tape (CT)
1292-1662-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFBPF1608060AAT
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 0.95dB 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Insertion Loss
0.95dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
2.45GHz Center
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Bandwidth
100MHz