RFCMF1220100M4T
DigiKey Part Number
1292-1030-2-ND - Tape & Reel (TR)
1292-1030-1-ND - Cut Tape (CT)
1292-1030-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFCMF1220100M4T
Description
CMC 200MA 2LN 120 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 200mA DCR 2.5Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RFCMF1220100M4T Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
DC Resistance (DCR) (Max)
2.5Ohm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0508 (1220 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz