AC0603JRNPO0BN330
DigiKey Part Number
13-AC0603JRNPO0BN330TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603JRNPO0BN330CT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC0603JRNPO0BN330DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0603JRNPO0BN330
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NPO 0603
Detailed Description
33 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AC0603JRNPO0BN330 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)