AS1206KKX7RYBB223
DigiKey Part Number
311-4583-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4583-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4583-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS1206KKX7RYBB223
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AS1206KKX7RYBB223 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)