AT0402FRE0733R2L
DigiKey Part Number
YAG2106TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG2106CT-ND - Cut Tape (CT)
YAG2106DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0402FRE0733R2L
Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/16W 0402
Detailed Description
33.2 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
AT0402FRE0733R2L Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)