CC0603MRX6S4BB226
DigiKey Part Number
13-CC0603MRX6S4BB226TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603MRX6S4BB226CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0603MRX6S4BB226DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603MRX6S4BB226
Description
CAP CER 22UF 4V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)