CC0805JRNPOZBN221
DigiKey Part Number
13-CC0805JRNPOZBN221TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805JRNPOZBN221CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805JRNPOZBN221DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805JRNPOZBN221
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)