CC1206ZKY5V8BB106 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC1206ZKY5V8BB106 |
Description | CAP CER 10UF 25V Y5V 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC1206ZKY5V8BB106 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance -20%, +80% | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |