CC1206ZKY5V8BB106
DigiKey Part Number
311-3463-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3463-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3463-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206ZKY5V8BB106
Description
CAP CER 10UF 25V Y5V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206ZKY5V8BB106 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)