CC1210KKX7R0BB104
DigiKey Part Number
311-1514-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1514-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1514-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7R0BB104
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC1210KKX7R0BB104 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)