CC1210KKX7R8BB474
DigiKey Part Number
311-3654-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3654-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3654-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7R8BB474
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210KKX7R8BB474 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.045" (1.15mm)