CC1210MKX5R9BB106 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC1210MKX5R9BB106 |
Description | CAP CER 10UF 50V X5R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC1210MKX5R9BB106 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |