CC1210ZKY5V9BB106
DigiKey Part Number
311-3470-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3470-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3470-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210ZKY5V9BB106
Description
CAP CER 10UF 50V Y5V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210ZKY5V9BB106 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)