CFR-25JT-52-330R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 9,754
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
330 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-25JT-52-330R
DigiKey Part Number
13-CFR-25JT-52-330RCT-ND - Cut Tape (CT)
13-CFR-25JT-52-330RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JT-52-330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR-25JT-52-330R Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)