RC1206FR-0716KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 1,851
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
Direct
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
16 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film