SMBJ33CA-AT/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 15,618
Datasheet
53.3V Clamp 11.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
SMBJ33CA-AT/TR7
DigiKey Part Number
13-SMBJ33CA-AT/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ33CA-AT/TR7
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V