SMBJ70A-AT/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
113V Clamp 5.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
SMBJ70A-AT/TR7
DigiKey Part Number
13-SMBJ70A-AT/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ70A-AT/TR7
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V