SMDH1812B075TF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMDH1812B075TF |
Description | PPTC 1812 30V 0.75A 1.5W |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 750 mA Ih Surface Mount 1812 (4532 Metric), Concave |
Datasheet | Datasheet |
Category | Time to Trip 5 s |
Manufacturer YAGEO | Resistance - Initial (Ri) (Min) 80 mOhms |
Series | Resistance - Post Trip (R1) (Max) 950 mOhms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Type Polymeric | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Max 30V | Package / Case 1812 (4532 Metric), Concave |
Current - Hold (Ih) (Max) 750 mA | Size / Dimension 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm) |
Current - Trip (It) 3.75 A | Thickness (Max) 0.045" (1.15mm) |
Current - Max 40 A | Approval Agency TUV, UL |