ASPI-4030S-100M-T
DigiKey Part Number
535-12314-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12314-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12314-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-4030S-100M-T
Description
FIXED IND 10UH 1.5A 100 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 100mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-4030S-100M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.95A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
100mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
21MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)