G3VM-351AY1 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | Z12319-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | G3VM-351AY1 |
Description | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-350V |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-DIP (0.300", 7.62mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | G3VM-351AY1 Models |
Category | Voltage - Input 1.27VDC |
Mfr | Voltage - Load 0 V ~ 350 V |
Series | Load Current 100 mA |
Packaging Bulk | On-State Resistance (Max) 35 Ohms |
Part Status Active | Termination Style PC Pin |
Mounting Type Through Hole | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |