SMP1352-079LF
DigiKey Part Number
863-1106-2-ND - Tape & Reel (TR)
863-1106-1-ND - Cut Tape (CT)
863-1106-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMP1352-079LF
Description
RF DIODE PIN 200V 250MW SC-79
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Diode PIN - Single 200V 250 mW SC-79
Category
Resistance @ If, F
1.35Ohm @ 100mA, 100MHz
Manufacturer
Skyworks Solutions Inc.
Power Dissipation (Max)
250 mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Package / Case
SC-79, SOD-523
Diode Type
PIN - Single
Supplier Device Package
SC-79
Voltage - Peak Reverse (Max)
200V
Base Product Number
Capacitance @ Vr, F
0.35pF @ 20V, 1MHz