ABM10AIG-12.000MHZ-4Z-T3
DigiKey Part Number
535-13360-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13360-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13360-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10AIG-12.000MHZ-4Z-T3
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM10AIG-12.000MHZ-4Z-T3 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.55x2.05)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Load Capacitance
10pF