ASPI-0804T-330M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-0804T-330M-T |
Description | FIXED IND 33UH 2A 100 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 100mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPI-0804T-330M-T Models |
Category | Current Rating (Amps) |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 100mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.205" (5.21mm) |