B82476B1333M100
DigiKey Part Number
495-5836-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5836-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5836-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82476B1333M100
Description
FIXED IND 33UH 2.3A 88 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.3 A 88mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82476B1333M100 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
88mOhm Max
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)