ASPI-0804T-330M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-0804T-330M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-0804T-330M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-0804T-330M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0804T-330M-T
Description
FIXED IND 33UH 2A 100 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 100mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-0804T-330M-T Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.205" (5.21mm)