ASTX-H12-20.000MHZ-I25-T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 986
Datasheet
Direct
ECS Inc.
In Stock: 1,605
Datasheet
20 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ASTX-H12-20.000MHZ-I25-T
DigiKey Part Number
535-ASTX-H12-20.000MHZ-I25-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASTX-H12-20.000MHZ-I25-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASTX-H12-20.000MHZ-I25-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASTX-H12-20.000MHZ-I25-T
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ASTX-H12-20.000MHZ-I25-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
4.8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)