ASTX-H12-20.000MHZ-T
DigiKey Part Number
535-12050-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12050-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12050-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASTX-H12-20.000MHZ-T
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ HCMOS
Detailed Description
20 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASTX-H12-20.000MHZ-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)
4.8mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)