L717DC37PU
L717DC37PU
L717DC37PU
DigiKey Part Number
L717DC37PU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DC37PU
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717DC37PU Models
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C