L777DAH15POL2RM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 35
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 122
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
In Stock: 0
Assmann WSW Components
Amphenol CS (FCI)
Image for L777DAH15POL2RM5 is not available
L777DAH15POL2RM5
DigiKey Part Number
L777DAH15POL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DAH15POL2RM5
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C